O KONÍCH

Povím vám příběh jednoho mladého parkurového koně, jehož minulé zážitky nikdo z nás nezná. Svým, zatím nedlouhým životem, si nesl hromadu traumat. Mým úkolem bylo je najít a pomoci mu s návratem k důvěře v lidi. Těšte se na příběh plný nečekaných reakcí a zvratů, příběh plný emocí a touhy po vzájemném pochopení, které nebylo vždy tak snadné nalézt!...

V tomto díle probereme téma méně emotivní než bylo poslední povídání o Jeníkovi, ale mnohem obvyklejší. Zaměřím se na běžné problémy, se kterými se dnes a denně setkává mnoho z nás, na to, jak lze k jedné věci přistoupit z více úhlů. Hlavním spojovacím prvkem celého dnešního povídání bude uvolnění koně ve všech možných situacích.

Když se dlouhou dobu pracuje s koňmi, o kterých jsem povídala v předchozím díle, pouze s cílem efektivního využití jejich schopností, nastane zlom a koně se rozhodnou, že spolupráce s člověkem je nad jejich síly...rozhodnou se bojovat za svoji touhu o pochopení. Povím Vám o dvou klisnách, které se do takového odboje dostaly a zkusím vám přiblížit,...

V začátcích mé cesty se mi dostalo cti setkat se s lidmi, kteří se dokázali povznést nad vlastní ego a úspěchy. Lidé, co se rozhodli dělat kroky zpět, aby mohli napravit chyby, kterých se dopustili na svých koních. Těmito mými žáky a učiteli v jedné osobě byli irští majitelé, jezdci a trenéři koní.

Abychom spolu mohli několik dalších měsíců být a zamýšlet se nad "správnými a špatnými" směry, cítím potřebu začít nejprve sama u sebe a mé cesty k chápání koní a jejich duší... a to zdaleka ještě nejsem u konce mých kroků.